Keagan henman 757134 unsplash  1

У чому сенс життя?

Людина — це унікальна істота, яка суттєво відрізняється від усіх інших створінь, адже їй не достатньо просто жити, вона мусить розуміти для чого вона живе. Достоєвський з цього приводу казав наступне:

«Бо таємниця людського буття не в тому, щоб лише жити, а в тому, для чого жити. Без твердого уявлення собі, для чого їй жити, людина не погодиться жити і швидше знищить себе, ніж залишиться на землі…» Ф.Достоєвський "Брати Карамазови"

Без усвідомлення сенсу життя ми не можемо бути щасливими. І хоча б у нас була найсмачніша їжа, найвишуканіший одяг, найкраща робота, без усвідомлення сенсу свого життя ми постійно відчуватимемо, що нам чогось не вистачає для щастя. Насправді, питання про сенс життя є одним з найскладніших питань, перед яким стояло людство протягом цілої історії свого існування і, напевне, ще гостріше стоїть в наші дні.

Напевно кожен з нас хоча б раз у житті (а дехто і не один раз) ставив його перед собою, намагаючись знайти відповідь. Дуже часто ми так заклопотані своїми справами, соціальними мережами, розвагами, що навіть не маємо часу подумати взагалі для чого я живу? Чи є зміст в тому, що я роблю?
Особливо часто, такі запитання постають перед нами в моменти усвідомлення скінченності життя. Коли ми бачимо, що людина з якою ми ще вчора розмовляли про різні речі сьогодні вже відійшла у вічність. Після таких подій ми часто задумуємось: А якщо завтра не стане і мене? І насправді, якщо життя після смерті не існує, то все, що ми робимо не має жодного змісту. Усвідомлення цього народжує в нашому серці страх. Смерть — це єдина річ, яка трапляється в кожному житті з 100-відсотковою ймовірністю.

 

 

То в чому насправді сенс життя? 

 

Насправді, ми перестаємо чогось боятися, коли розуміємо з чим маємо справу. Зрозуміло, що дати вичерпну відповідь на питання про те, що відбувається після смерті не може ні наука, ні філософія. Достовірно відповісти на нього може тільки Той, хто Сам має владу над життям і смертю, хто помер та воскрес. Історія знає тільки одну таку особу — Ісуса Христа.

У всі періоди історії цілий світ дивувався безстрашності християн перед смертю, які часто помирали мученичою смертю з усмішкою на обличчі, для яких правда була важливішою за життя.
У своїй книзі про мучеників Антоніо Соцці вважає, що за 2 тисячі років мученичу смерть за Христа прийняли 70 мільйонів християн, з яких 45,5 мільйона відбулись в XX-му столітті.

«Я воскресення й життя. Хто вірує в Мене, хоч і вмре, буде жити. І кожен, хто живе та хто вірує в Мене, повіки не вмре» Від Івана 11:25-26 (UBIO)


Цими словами Ісус стверджує, що існує життя після смерті. Та напевно всіх цікавить, чи є якісь наукові докази цього?

Раймонд Моуді у своїй книзі «Життя після життя» навів 150 оповідань-свідчень людей, котрі пережили клінічну смерть. Моуді описує сам процес смерті відтворений на основі свідчень тих, які згодом повернулися до життя.
Він пише:

«Людина помирає, і в той момент, коли її фізичне страждання досягає межі, вона чує, як лікар визнає її мертвою. Вона чує неприємний шум, голосний дзвін або жужжання, і в той самий час вона відчуває, що рухається з великою швидкістю вздовж довгого темного тунелю. Після цього вона раптово виявляє себе поза своїм фізичним тілом, але ще в безпосередньому фізичному оточенні, вона бачить своє власне тіло на відстані, і як сторонній глядач, спостерігає за спробами повернути її до життя, володіючи цією незвичайною перевагою, і перебуваючи в стані деякого емоційного шоку. Через деякий час людина збирається з думками і поступово звикає до свого нового положення. Вона помічає, що володіє тілом, але зовсім іншої природи і зовсім іншими властивостями, ніж фізичне тіло, яке вона покинула»


Джен Стівенсон, доцент кафедри психіатрії Вірджинського університету упродовж 20 років аналізував велику кількість фактів про потойбічне життя і прийшов до висновку:

«Усе більше фактів свідчать про те, що справді існує життя після смерті; і я вважаю, що буде мудро готуватися до нього»

 

Після всього сказаного перед нами особливо гостро стоїть питання, де ж все-таки ми можемо знайти відповідь на питання : «Для чого я живу?».Одного разу, коли знаменитий англійський фізик Майкл Фарадей сидів, читаючи Біблію, до нього зайшов його друг. Він побачив Фарадея, який тримав свою голову у двох руках, схилившись над столом, і злякано запитав: «Що з тобою, ти себе погано почуваєш?».  «О ні, справа не в цьому.» - відповів Фарадей - «Я дивуюся чому люди надають перевагу блукати в невідомості з приводу багатьох питань, коли Бог подарував їм таку прекрасну книгу Одкровення»

 

 

Що говорить Біблія про сенс життя? Для чого ми живемо?

 

«І ввесь людський рід Він з одного створив, щоб замешкати всю поверхню землі, і призначив окреслені доби й границі замешкання їх, щоб Бога шукали вони, чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він недалеко від кожного з нас. Бо ми в Нім живемо, і рухаємось, і існуємо» Діянь 17:26-28

Отже, ми були сотворені, щоб шукати Бога, щоб жити в спілкуванні з ним. Без цього будемо завжди відчувати голод, порожнечу, самотність і незадоволення. Коли ми шукаємо Бога і прагнемо пізнати Його, тоді наше серце оживає і у нашому житті з’являється зміст і радість, як про це читаємо у 68 псалмі:

«Побачать слухняні, і будуть радіти, хто ж Бога шукає нехай оживе ваше серце»

Ні гроші, ні улюблена робота, ні успіх чи слава, навіть найглибші людські відносини не можуть задовольнити нас повністю. Ніщо не триває вічно, нам завжди чогось бракує, тому що ми сотворені для спілкування з Богом, котрий є любов’ю, що ніколи не минає.

Христос казав: «Я — дорога, правда і життя. Хто йде за мною, не блукатиме в темряві». Лише Він має відповіді на всі питання, які нас хвилюють.
 

Якщо вам цікаво дізнатись більше, пропонуємо вам прослухати серію коротких радіоефірів з детальнішими роздумами на цю тему: