•  
 •  
 • Home
 • /Учасники спільноти

Учасники спільноти

Учасниками спільноти є всі особи, котрі в той чи інший спосіб беруть участь в житті і діяльності спільноти. В залежності від рівня приналежності і участі у житті спільноти всі учасники поділяються на п’ять категорій: 1) симпатики, 2) кандидати в члени спільноти, 3) члени спільноти, 4) служителі, 5) лідери.

 1. Симпатики—це особи, для яких є близькими цінності, які сповідує спільнота, і вони в якийсь спосіб беруть участь у її житті та діяльності, зокрема відвідуючи зустрічі спільноти чи проходячи відповідні формаційні чи євангелізаційні курси.

2) Кандидати в члени спільноти—це симпатики, які пройшли базову спільнотну програму євангелізації (курс «Руах»), і, відчуваючи потребу в єдності з братами і сестрами, розпізнають своє покликання до спільноти. Для того, щоб стати членом спільноти особа має бути кандидатом в члени спільноти протягом не менше 3 місяців, регулярно відвідуючи загальні зустрічі і зустрічі в малих групах. В окремих випадках, за умови, що особа пройшла курс євангелізації (літня школа ШХЖіЄ), за рішенням лідера після розгляду на раді спільноти, вона може відразу ввійти в число кандидатів у члени спільноти. У такому випадку, щоб стати членом спільноти, їй потрібно регулярно відвідувати загальні зустрічі і зустрічі в малих групах протягом не менше 6 місяців.

3) Членом спільноти можуть стати особи з числа кандидатів в члени спільноти, котрі розпізнали своє покликання до спільноти, приймають Ісуса як особистого Господа і Спасителя, мають католицьке віровизнанням (в окремих випадках стати членами спільноти можуть також православні і протестанти, якщо вони приймають духовність, якою живе спільнота), приймають цінності і обов’язки спільноти і привселюдно висловлюють (у встановлений спосіб) своє бажання служити Богові згідно покликання спільноти у сопричасті з братами і сестрами, а також не належать до іншої спільноти віднови у Святому Дусі.

Члени спільноти мають такі обов’язки:

 1. 1) Без поважної причини не пропускати загальних зустрічей і малих груп ділення.

 2. 2) Визнавати авторитет духівника, лідера спільноти та інших керівників структурних підрозділів.

 3. 3) Дотримуватися внутрішніх правил спільноти.

 4. 4) Брати участь хоча б в одному служінні, яке стосується спільноти.

Щоб виразити бажання стати членом спільноти кандидат в члени спільноти має заповнити відповідну анкету (її можна отримати у аніматора своєї групки за два місяці до урочистого прийняття в члени спільноти), написати заяву-прохання (на ім’я лідера спільноти) про прийняття у члени спільноти і не пізніше, ніж за місяць до урочистого прийняття в члени спільноти повернути її аніматору своєї групки. Аніматори складають характеристику на кожного кандидата. Всі імена кандидатів, які хочуть стати членами спільноти оприлюднюються за місяць до прийняття у члени спільноти і кожен член спільноти протягом двох тижнів може висловити свою незгоду з тією чи іншою кандидатурою (для цього потрібно написати звернення, яке містить об’єктивні аргументи, на ім’я лідера спільноти; воно може бути оприлюднене лише в межах ради спільноти) чи висловити свої зауваження. Пізніше всі анкети, характеристики від аніматорів і заяви розглядаються на раді спільноти. Вислухавши раду, лідер спільноти допускає (або ні) кандидата в члени спільноти до складання присяги члена спільноти відповідною особою. У випадку виникнення сумнівів, з особою, яка висловила бажання бути членом спільноти, за дорученням лідера має поговорити уповноважена особа або сам лідер. Ця особа може бути також викликана на раду спільноти, щоб вияснити у неї всі сумнівні моменти.

Кандидат в члени спільноти вважається членом спільноти після того, як він виконає всі необхідні умови вступу в спільноту, прийме цінності і обов’язки спільноти та урочисто виголосить перед зібранням спільноти у відведений для цього час обіцянку вірності Богові і бажання служити Йому згідно покликання спільноти.

Після ствердної відповіді на наведені нижче запитання кандидат у члени спільноти виголошує своє рішення стати членом спільноти у вигляді присяги.

 • Чи відрікаєшся сатани, всіх ангелів його, всього служіння його і всієї гордині його? (3 р.)

 • Чи віруєш, що Ісус воскрес із мертвих?

 • Чи визнаєш Ісуса Христа як свого особистого Господа і Спасителя?

 • Чи обіцяєш служити Богові? (3 р.)

 • Чи приймаєш цінності та обов’язки спільноти?

Присяга члена спільноти

Я, (ім’я, прізвище) визнаю перед Богом і моїми братами та сестрами, що маю бажання в серці та приймаю рішення стати членом спільноти “Благословення”, і хочу служити Ісусу згідно з її покликанням. Хочу у своєму житті наслідувати Марію та святих, а також бути вірним Католицькій Церкві. Нехай у цьому мені допоможе Господь

Урочисте прийняття в члени спільноти згідно розробленого сценарію відбувається один раз на рік протягом нічних чувань, присвячених празнику зіслання Святого Духа. В окремих випадках, при наявності вагомих підстав, може бути встановлений додатковий день прийняття в члени спільноти. Це рішення приймає лідер спільноти.

У випадку, якщо член спільноти хоче вийти зі спільноти, він має написати відповідну заяву на ім’я лідера спільноти. Після цього член спільноти має ще місяць часу на роздуми. Якщо після місяця часу він не змінив своє рішення, то вважається автоматично виключеним зі спільноти. Протягом цього часу лідер спільноти або уповноважена ним особа має провести розмову з цією особою (за її згодою).

Якщо член спільноти у тяжкій формі порушує обов’язки члена спільноти і нехтує цінностями спільноти протягом тривалого часу, аніматор групки, до якої належить ця особа, має разом з групкою молитися за неї, запропонувати необхідну допомогу, а також запросити на зустріч з лідером спільноти. Якщо особа продовжує нехтувати зауваженнями і без поважних причин порушувати цінності і обов’язки члена спільноти, аніматор її групки має запропонувати такій особі пройти процедуру виходу зі спільноти. У випадку невмотивованої відмови, така особа може бути відчислена зі складу членів спільноти за рішенням лідера після консультації з радою спільноти.

4) Служителі—це особи з членів спільноти, які регулярно відвідують загальні зустрічі, малі групи ділення, формаційні зустрічі для служителів, а також вірно несуть довірене їм служіння і відповідають наступним вимогам:

 • Мають регулярну кожнодневну особисту молитву і читання Слова Божого тривалістю не менше 30 хв.

 • Мають регулярну молитву за служіння

 • Регулярно Сповідаються і приймають Святе Причастя.

 • Віддають Богові десяту частину свого часу і прибутку.

 • Не мають жодного зв’язку з окультизмом, магією, роботою в сітковому маркетингу.

 • Не мають шкідливих звичок (наркотики, п’янство, куріння), стримано одягаються, живуть в чистоті (йдеться про тяжку матерію).

 • Їхнє повсякденне життя не дає приводу до згіршення іншим особам (йдеться про тяжку матерію), а навпаки є прикладом віри і посвячення.

 • В своєму служінні керуються 10 принципами служителя (Додаток 1) .

Для того, щоб висловити своє бажання і готовність стати служителем, потрібно заповнити відповідну анкету (яку можна отримати у секретаря спільноти), подати заяву-прохання (на ім’я лідера спільноти) і за місяць до урочистого прийняття до складу служителів спільноти віддати ці документи секретарю. Всі імена потенційних служителів оприлюднюються за місяць до прийняття, і кожен член спільноти може висловити свою незгоду з тією чи іншою кандидатурою (для цього потрібно написати звернення, яке містить об’єктивні аргументи, на ім’я лідера спільноти; воно може бути оприлюднене лише в межах ради спільноти) чи висловити свої зауваження. Пізніше всі анкети і заяви розглядаються на раді спільноти. Вислухавши раду, лідер спільноти допускає (або ні) потенційного служителя до складання присяги служителя. У випадку виникнення сумнівів, з особою, яка висловила бажання бути служителем, має провести бесіду лідер спільноти або уповноважена ним особа. Потенційний служитель може бути також викликаний на Раду спільноти, щоб вияснити у нього всі сумнівні моменти.

Член спільноти вважається служителем спільноти, якщо він виконує всі наведені вище вимоги і урочисто виголосить перед зібранням спільноти у відведений для цього час своє бажання наслідувати Ісуса Христа у служінні Богові та ближньому через присягу відповідального за служіння.

Присяга служителя

Я, (прізвище, ім’я), член спільноти «Благословення», перед Богом і вами, брати та сестри, сповідую, що хочу наслідувати Ісуса Христа в Його служінні Богові та людям, хочу проповідувати Євангеліє і нести любов своїм життям і своїм словом. Прагну наслідувати Марію і всіх святих в послусі, чистоті та духовній вбогості. Приймаю цінності, обов’язки, та вимоги спільноти до служителів.

У випадку, якщо служитель регулярно порушує поставлені вимоги, то за рішенням лідера після консультації з радою спільноти він може бути позбавлений цього звання. Служитель може добровільно відмовитися від звання служителя, написавши відповідне звернення на ім’я лідера спільноти і об’єктивно обґрунтувавши своє рішення.

5) Лідерице особи з числа служителів спільноти, які несуть відповідальність за організацію і функціонування дорученого їм служіння і є керівниками структурних підрозділів спільноти. Вони мають відповідати додатково наступним вимогам:

 • Бути членами спільноти не менше 1 року.

 • Регулярно відвідувати загальні зустрічі спільноти (не менше 1 року), малі групи ділення (не менше 1 року).

 • Пройти формаційний мінімум (в залежності від сфери служіння)

До лідерів різних структурних підрозділів спільноти ставляться різні додаткові вимоги.

В окремих випадках лідер спільноти може призначити особу, яка не відповідає всім вимогам, що ставляться перед лідером, виконуючим обов’язків керівника структурного підрозділу спільноти.