•  
  •  
  • Home
  • /Пасторально-формаційна структура

Пасторально-формаційна структура

Пасторально-формаційна структура (ПФС) покликана створити умови для належної пасторальної опіки і формації учасників спільноти. Відповідно до ПФС вся спільнота поділена на загальні вечерники і вечерник для служителів. Кожен загальний вечерник і вечерник для служителів  ділиться на малі групи. Декілька малих груп  утворюють пастерат.

 Вечерник для служителів об’єднує осіб, які належать до категорії служителів спільноти. Очолює вечерник і відповідальний за його належне функціонування лідер спільноти. В межах цього вечерника відбувається формація служителів і координація їх діяльності. Його мета полагає також у створенні домашньої атмосфери взаємної пітримки і допомоги серед служителів. Зустрічі вечерника проходять один раз на місяць, а також можуть мати позапланові зустрічі. Вечерник для служителів займається організацією реколекцій, формаційних зустрічей, відпочинкових заходів та інших акцій для служителів та інших учасників спільноти.

 

Загальний вечерник є місцем проведення загальних зустрічей спільноти і об’єднує учасників спільноти по територіальному принципу або по принципу зацікавлень. Кожен вечерник може мати своє спрямування, наприклад: вечерник для подружніх пар, молодіжний вечерник, Біблійний вечерник,…, яке відображається у діяльності і темах, що розглядаються на ньому.  Формація у загальних вечерниках складається з двох частин: загальноспільнотної, яка є спільною для всіх загальних вечерників і спеціалізованої (відповідно до напряму вечерника). В межах кожного вечерника може діяти певна кількість служінь, спрямованих як на внутрішню організацію роботи, так і на зовнішню діяльність. Відповідальним за функціонування і належний розвиток вечерника є лідер вечерника. Дорадчим органом вечерника є рада вечерника, яка складається з усіх відповідальних за служіння у межах вечерника і аніматорів малих груп.